Ielāde...

Ziemas saulgriežu stāstu un danču vakars

18. decembrī, dažas dienas pirms ziemas saulgriežiem, aicinām Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā no plkst. 18.00 līdz 19.30 piedalīties latviešu seno tradīciju stāstu un danču vakarā.

Stāstu un danču vakars ES mājā notiek Eiropas Kultūras mantojuma gada izskaņā. Gada mērķis ir mudināt cilvēkus atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Gada devīze ir “Kopīgs mantojums: no pagātnes uz nākotni”.

Pasākuma laikā folkloras kopu dalībnieki no Rīgas Danču kluba vadīs izglītojošu nodarbību visu vecumu interesentiem – stāstīs par latviešu ziemas saulgriežu tradīcijām, kā arī iesaistīs jautrās rotaļās un dejās. Dančus, izmantojot tradicionālos mūzikas instrumentus, spēlēs labākie tautas deju muzikanti no folkloras kopām un tautas mūzikas kapelām.

Vakara noslēgumā – gardumu un silto dzērienu baudīšana.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš: http://bit.ly/Ziemas_saulgriezi. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Ziemas saulgriežus svin no 20. līdz 23. decembrim, kad dienas ir visīsākās un naktis visgarākās. Pēc saulgriežiem dienas paliek arvien garākas un gaišākas, tāpēc senlatvieši gaismas atgriešanos svinēja lustīgi, nododoties dažādām jautrām un skaļām izdarībām. Kā vēsta ticējumi, no saules un gaismas labvēlības ziemas saulgriežos bija atkarīga visa nākamā gada raža.

Kad: 2018.gada 18.decembrī 18.00-19.30
Kur: Eiropas Savienības māja (karte)
Rīkotājs: Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / 67085446, / anita.jansone@esmaja.lv / http://www.esmaja.lv