Ielāde...

Kinolektorijs ar Ditu Rietumu " Almodovara sievietes vai spāņu gars"

Eiropas Savienības (ES) māja 16. aprīlī plkst. 17.30 aicina interesentus piedalīties kinolektorijā, kurā būs iespēja klausīties kinokritiķes Ditas Rietumas stāstījumu par Pedro Almodovara daiļrades aspektiem un režisora izcilākajām filmām, kā arī redzēt melodrāmu “Julieta”. Pasākums notiks ES mājas 1. stāvā, Zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Spāņu režisors Pedro Almodovars ir viens no Eiropas autorkino klasiķiem – režisors, kura vitālās, vizuāli krāšņās, vienlaikus dramatiskās un arī komiskās filmas ir iekļautas Eiropas XX gs. nogales un arī XXI gs. sākuma kino vēsturē. Almodovars tiek uzskatīts par vienu no tiem režisoriem, kurš veido īpaši izjustas filmas ar un par sievietēm. Šī režisora filmās savu starptautisko karjeru uzsākuši daudz pasaulslaveni Spānijas talanti, viņu skaitā arī aktrise Pēnelope Krusa. 

Pedro Almodovars savas karjeras laikā ir izveidojis vairākus desmitus filmu, saņēmis pasaules nozīmīgākos kino apbalvojumus (Amerikas kinoakadēmijas Oskaru, Kannu kinofestivāla balvas u.c.).  

Arī vienu no Almodovara pēdējām filmām “Julieta” (2016. g.) raksturo jaudīgi sieviešu tēli un izcilu aktrišu (spāņu zvaigžņu Emmas Suaresas un Adrianas Ugartes ) darbi. Filmas pamattēma ir mātes un meitas attiecības. Tas ir emociju un kaislību piepildīts sievietes stāsts, kas atspoguļo attiecības ar sen nesatikto meitu un cilvēkiem, kuriem bijusi nozīmīga loma viņas dzīvē. Filmas žanrs – melodrāma. Tas ir viens no Pedro Almodovara iecienītākajiem žanriem, kurā viņš ir sasniedzis īpašu perfekciju. 

Kinolektorijā filma tiks izrādīta spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš: https://goo.gl/forms/ermbGyFjNPAUAma83 
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Eiropas Kultūras mantojuma gadā ES māja kopā ar kinokritiķi Ditu Rietumu organizē kinolektoriju ciklu. Eiropas Kultūras mantojuma gada mērķis ir mudināt atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Šā gada devīze ir “Mūsu mantojums – no pagātnes uz nākotni”.

 

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

 

Kad: 16.aprīlī 17.30
Kur: Eiropas Savienības māja (karte)
Rīkotājs: Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / 67085446 / anita.jansone@esmaja.lv / http://www.esmaja.lv