Ielāde...

2018.gads - Eiropas Kultūras mantojuma gads. Europeana - ES kultūras mantojuma digitālā platforma

 

Lai dotu cilvēkiem iespēju iepazīt Eiropas kultūras bagātības no aizvēstures līdz pat mūsdienām un sekmētu inovācijas kultūras mantojuma sektorā, Eiropas Komisija ir dibinājusi Eiropas digitālo bibliotēku Europeana, kas no vienota portāla nodrošina pieeju vairāk kā 20 miljoniem grāmatu, gleznu, filmu, skaņu ierakstu, fotogrāfiju un arhīvu ierakstu, ko piegādājušas vairāk kā 2 000 sadarbības organizācijas no visas Eiropas. Europeana gādā par to, lai objektu metadati būtu veidoti pēc vienota standarta, bet tā nepieņem lēmumus par pašu digitalizāciju – tas, kādi objekti tiks digitalizēti, ir pašu atmiņas institūciju ziņā. 

Pasākumā, kas notiks 26.aprīlī plkst.11, ar Eiropas digitālo bibliotēku Europeana, piedāvātajām iespējām, mūsu ieguldījumu tās satura veidošanā un bagātināšanā, iepazīstinās Ginta Zalcmane- LNB informācijas pakalpojumu un starpbibliotēku abonementa nodaļas vadītāja.

Projektu “EDIC Ventspils” finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. EDIC Ventspils informācijas centrs atrodas Ventspils Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2, II stāvā, tālrunis/fakss 63627362, e-pasts edic@ventspils.lv, tīmekļa vietne  www.biblioteka.ventspils.lv, Twitter: @EDICVentspils, Draugiem.lv: www.draugiem.lv/edic.ventspils/, Facebook: ED

Kad: 26.aprīlis 11.00
Kur: Ventspils bibliotēka (karte)
Rīkotājs: EDIC Vdentspils informācijas centrs / 63627362 / edic@ventspils.lv / http://www.biblioteka.ventspils.lv